Use the options below to redefine your search.
Sell My Car
| Price | 137,299 - 196,566 AED |
| Body Type | SUV, Crossover |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 4644 x 1891 x 1713 mm |
| Ground Clearance | 230 mm |
| Displacement | 1969 cc |
| Transmission | Automatic |
| Horse Power | 245 hp |
| Torque | 350 Nm |
| Boot Space | 495 - 505 L |
| Kerb Weight | 1861 KG |
| Fuel Type | Petrol |
| Mileage | 8 - 13 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 70 L |
| Seating Capacity | 5 - persons |
| Top Speed | 210 - 230 KM/H |
| Tyre Size | 235/55/R18 |
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates