| Toyota Rush 2019 Variants | Price* |
|---|---|
| Toyota 1.5L GX 1.5L GX | AED 35232.0 - AED 37000.0 |
| Toyota 1.5L EX 1.5L EX | AED 29999.0 - AED 29999.0 |
There are 3 Toyota Rush 2019 available for sale in UAE. Rush 2019 price in UAE ranges from AED 29,999 to AED 37,000.
These Toyota Rush 2019 for sale in UAE are uploaded by Dealers users.
Total 3 Rush 2019 for sale in UAE are uploaded by dealers.
Visit the Toyota Rush information section and get the detailed info on Toyota Rush, its variants, and their prices in UAE. You can also read the latest news, reviews, discussions, see pictures, Toyota Rush comparisons, watch videos, and more.
| Price | 71,000 - 77,000 AED |
| Body Type | SUV |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 4435 x 1695 x 1705 mm |
| Ground Clearance | 220 mm |
| Displacement | 1497 cc |
| Transmission | Automatic |
| Horse Power | 103 hp |
| Torque | 135 Nm |
| Boot Space | 213 L |
| Kerb Weight | 1300 KG |
| Fuel Type | Petrol |
| Mileage | 13 - 17 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 45 L |
| Seating Capacity | 7 - persons |
| Top Speed | 160 KM/H |
| Tyre Size | 215/65/R16 |
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates