Never make payments in advance.
Do not share unnecessary personal information.
Report suspicious users to ArabWheels.
Receive email notifications for the latest ads matching your search criteria
Send Message to Seller
Send Message to Seller
Send Message to Seller
Receive email notifications for the latest ads matching your search criteria
Send Message to Seller
Sell My Car
| Toyota Land Cruiser Prado 2023 Variants | Price* |
|---|---|
| Toyota TXL-1 TXL-1 | AED 152672.0 - AED 152672.0 |
| Toyota 4.0L GXR 4.0L GXR | AED 144100.0 - AED 161000.0 |
| Toyota 2.7L EXR 2.7L EXR | AED 131790.0 - AED 131790.0 |
| Toyota 2.7L GXR 2.7L GXR | AED 167399.0 - AED 167399.0 |
| Toyota 2.7L VXR 2.7L VXR | AED 178000.0 - AED 178000.0 |
There are 18 Toyota Land Cruiser Prado 2023 available for sale in UAE. Land Cruiser Prado 2023 price in UAE ranges from AED 131,790 to AED 209,750.
These Toyota Land Cruiser Prado 2023 for sale in UAE are uploaded by Dealers and Individuals users.
Total 14 Land Cruiser Prado 2023 for sale in UAE are uploaded by dealers.
Total 4 Land Cruiser Prado 2023 for sale in UAE are uploaded by individuals.
Visit the Toyota Land Cruiser Prado information section and get the detailed info on Toyota Land Cruiser Prado, its variants, and their prices in UAE. You can also read the latest news, reviews, discussions, see pictures, Toyota Land Cruiser Prado comparisons, watch videos, and more.
| Price | 199,900 - 254,900 AED |
| Body Type | SUV, Sedan |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 4920 x 1980 x 1870 mm |
| Ground Clearance | 210 - 221 mm |
| Displacement | 2359 - 4000 cc |
| Transmission | Automatic |
| Horse Power | 267 hp |
| Torque | 430 Nm |
| Boot Space | 182 - 620 L |
| Kerb Weight | 2350 - 2550 KG |
| Fuel Type | Petrol and Diesel |
| Mileage | 8 - 11 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 110 L |
| Seating Capacity | 7 - persons |
| Top Speed | 185 - 190 KM/H |
| Tyre Size | 265/55/R19 |





We’re so happy you’re here! 🤩
Enter your phone number to continue
We found another account using this phone number 🚧
If you continue, you will be logged in to the account linked with #
What do you want to do?
Did you receive an OTP? 👀
Check 3349876692 For OTP Edit number
Enter it here for verification
You can request a new OTP in
00
: 00
: 30
Resend OTP code by SMS
Create alerts quickly and get notified when new listing become available
You can connect with thousands of buyers and quick search
Easily save ads and accessories for a later time
OR
Did you receive an OTP? 👀
Check 3349876692 For OTP Edit number
Enter it here for verification
You can request a new OTP in
00
: 00
: 30
Resend OTP code by SMS
Did you receive an OTP? 👀
Check [email protected] For OTP Edit email
Enter it here for verification
You can request a new OTP in
00
: 00
: 30
Resend OTP code by email
Reproduction of material from any ArabWheels.com pages without permission is strictly prohibited.
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates