Use the options below to redefine your search.
Sell My Car
| Price | 0.4 lacs AED |
| Body Type | SUV |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 4730 x 1885 x 1850 mm |
| Ground Clearance | 215 mm |
| Displacement | 2694 - 3956 cc |
| Transmission | Automatic |
| Horse Power | 163 - 250 hp |
| Torque | 246 - 410 Nm |
| Boot Space | 640 L |
| Kerb Weight | 1880 - 1950 KG |
| Fuel Type | Petrol and Diesel |
| Mileage | 7 - 10 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 87 L |
| Seating Capacity | 7 - persons |
| Top Speed | 160 - 180 KM/H |
| Tyre Size | 265/65/R17 |
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates