Never make payments in advance.
Do not share unnecessary personal information.
Report suspicious users to ArabWheels.
Receive email notifications for the latest ads matching your search criteria
Send Message to Seller
Send Message to Seller
Send Message to Seller
Receive email notifications for the latest ads matching your search criteria
Send Message to Seller
Sell My Car
| Toyota Land Cruiser 2022 Variants | Price* |
|---|---|
| Toyota 4.0L GXR 4.0L GXR | AED 193042.0 - AED 197079.0 |
| Toyota 3.5T GXR 3.5T GXR | AED 239000.0 - AED 239999.0 |
| Toyota 3.5T VXR 3.5T VXR | AED 180000.0 - AED 215100.0 |
| Toyota 4.0L EXR 4.0L EXR | AED 199000.0 - AED 199000.0 |
| Toyota 4.0L GXR 4.0L GXR | AED 193500.0 - AED 193500.0 |
There are 26 Toyota Land Cruiser 2022 available for sale in UAE. Land Cruiser 2022 price in UAE ranges from AED 159,000 to AED 267,400.
These Toyota Land Cruiser 2022 for sale in UAE are uploaded by Dealers and Individuals users.
Total 17 Land Cruiser 2022 for sale in UAE are uploaded by dealers.
Total 9 Land Cruiser 2022 for sale in UAE are uploaded by individuals.
Visit the Toyota Land Cruiser information section and get the detailed info on Toyota Land Cruiser, its variants, and their prices in UAE. You can also read the latest news, reviews, discussions, see pictures, Toyota Land Cruiser comparisons, watch videos, and more.
| Price | 238,000 - 399,900 AED |
| Body Type | SUV |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 5115 x 1980 x 1920 mm |
| Ground Clearance | 230 mm |
| Displacement | 3297 - 3982 cc |
| Transmission | Automatic |
| Horse Power | 271 - 409 hp |
| Torque | 385 - 700 Nm |
| Boot Space | 1100 - 1131 L |
| Kerb Weight | 2450 KG |
| Fuel Type | Diesel and Petrol |
| Mileage | 6 - 12 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 110 L |
| Seating Capacity | 7 - persons |
| Top Speed | 195 - 210 KM/H |
| Tyre Size | 265/65/R18 |





We’re so happy you’re here! 🤩
Enter your phone number to continue
We found another account using this phone number 🚧
If you continue, you will be logged in to the account linked with #
What do you want to do?
Did you receive an OTP? 👀
Check 3349876692 For OTP Edit number
Enter it here for verification
You can request a new OTP in
00
: 00
: 30
Resend OTP code by SMS
Create alerts quickly and get notified when new listing become available
You can connect with thousands of buyers and quick search
Easily save ads and accessories for a later time
OR
Did you receive an OTP? 👀
Check 3349876692 For OTP Edit number
Enter it here for verification
You can request a new OTP in
00
: 00
: 30
Resend OTP code by SMS
Did you receive an OTP? 👀
Check [email protected] For OTP Edit email
Enter it here for verification
You can request a new OTP in
00
: 00
: 30
Resend OTP code by email
Reproduction of material from any ArabWheels.com pages without permission is strictly prohibited.
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates