There are 3 Renault Duster 2022 available for sale in UAE. Duster 2022 price in UAE ranges from AED 26,800 to AED 31,500.
These Renault Duster 2022 for sale in UAE are uploaded by Dealers users.
Total 3 Duster 2022 for sale in UAE are uploaded by dealers.
Visit the Renault Duster information section and get the detailed info on Renault Duster, its variants, and their prices in UAE. You can also read the latest news, reviews, discussions, see pictures, Renault Duster comparisons, watch videos, and more.
| Price | 0.2 - 0.3 lacs AED |
| Body Type | SUV |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 4315 x 1822 x 1682 mm |
| Ground Clearance | 210 mm |
| Displacement | 1998 cc |
| Transmission | Automatic |
| Horse Power | 135 hp |
| Torque | 195 Nm |
| Boot Space | 475 L |
| Kerb Weight | 1335 KG |
| Fuel Type | Petrol |
| Mileage | 11 - 14 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 50 L |
| Seating Capacity | 5 - persons |
| Top Speed | 165 KM/H |
| Tyre Size | 215/65/R16 |
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates