Use the options below to redefine your search.
Sell My Car
| Price | - |
| Body Type | SUV |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 5080 x 2284 x 1743 mm |
| Ground Clearance | 206 mm |
| Displacement | 2967 cc |
| Transmission | Automatic |
| Horse Power | 400 hp |
| Torque | 400 Nm |
| Boot Space | 542 L |
| Kerb Weight | 2165 KG |
| Fuel Type | Petrol |
| Mileage | 7 - 10 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 76 L |
| Seating Capacity | 7 - persons |
| Top Speed | 250 KM/H |
| Tyre Size | 255/60/R19 |
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates