Use the options below to redefine your search.
Sell My Car
| Price | 129,900 - 204,999 AED |
| Body Type | Sedan, Hatchback |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 4676 x 1801 x 1415 mm |
| Ground Clearance | 122 - 134 mm |
| Displacement | 1497 - 1996 cc |
| Transmission | Automatic and Manual |
| Horse Power | 158 - 315 hp |
| Torque | 187 - 420 Nm |
| Boot Space | 430 - 495 L |
| Kerb Weight | 1327 - 2114 KG |
| Fuel Type | Petrol |
| Mileage | 9 - 18 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 47 L |
| Seating Capacity | 4 - 5 - persons |
| Top Speed | 200 - 274 KM/H |
| Tyre Size | 215/50/R17 |
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates