Never make payments in advance.
Do not share unnecessary personal information.
Report suspicious users to ArabWheels.
Receive email notifications for the latest ads matching your search criteria
Send Message to Seller
Send Message to Seller
Send Message to Seller
Send Message to Seller
Sell My Car
| Ford Edge 2023 Variants | Price* |
|---|---|
| Ford ST ST | AED 114600.0 - AED 127400.0 |
| Ford 3.5L SEL 3.5L SEL | AED 88200.0 - AED 89000.0 |
| Price | 26,000 - 179,000 AED |
| Body Type | Crossover |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 4678 x 2222 x 1701 mm |
| Ground Clearance | 200 mm |
| Displacement | 1995 - 3692 cc |
| Transmission | Automatic |
| Horse Power | 250 - 335 hp |
| Torque | 343 - 542 Nm |
| Boot Space | 912 L |
| Kerb Weight | 2400 KG |
| Fuel Type | Petrol |
| Mileage | 6 - 9 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 68 - 70 L |
| Seating Capacity | 5 - persons |
| Top Speed | 180 - 210 KM/H |
| Tyre Size | 245/60/R18 |
We’re so happy you’re here! 🤩
Enter your phone number to continue
We found another account using this phone number 🚧
If you continue, you will be logged in to the account linked with #
What do you want to do?
Did you receive an OTP? 👀
Check 3349876692 For OTP Edit number
Enter it here for verification
You can request a new OTP in
00
: 00
: 30
Resend OTP code by SMS
Create alerts quickly and get notified when new listing become available
You can connect with thousands of buyers and quick search
Easily save ads and accessories for a later time
OR
Did you receive an OTP? 👀
Check 3349876692 For OTP Edit number
Enter it here for verification
You can request a new OTP in
00
: 00
: 30
Resend OTP code by SMS
Did you receive an OTP? 👀
Check [email protected] For OTP Edit email
Enter it here for verification
You can request a new OTP in
00
: 00
: 30
Resend OTP code by email
Reproduction of material from any ArabWheels.com pages without permission is strictly prohibited.
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates