Use the options below to redefine your search.
Sell My Car
There are 0 Bugatti Chiron 2022 available for sale in UAE.
Visit the Bugatti Chiron information section and get the detailed info on Bugatti Chiron, its variants, and their prices in UAE. You can also read the latest news, reviews, discussions, see pictures, Bugatti Chiron comparisons, watch videos, and more.
| Price | - |
| Body Type | - |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 4733 x 2183 x 1212 mm |
| Ground Clearance | 108 mm |
| Displacement | 7993 cc |
| Transmission | Automatic |
| Horse Power | 1500 - 1578 hp |
| Torque | 1600 Nm |
| Boot Space | 44 L |
| Kerb Weight | 2050 KG |
| Fuel Type | Petrol |
| Mileage | 3 - 6 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 100 L |
| Seating Capacity | 2 - persons |
| Top Speed | 350 - 440 KM/H |
| Tyre Size | 285/30/Z21 |
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates