Use the options below to redefine your search.
Sell My Car
| Price | - |
| Body Type | Coupe |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 4806 x 2227 x 1404 mm |
| Ground Clearance | 170 mm |
| Displacement | 5967 cc |
| Transmission | Automatic |
| Horse Power | 521 - 626 hp |
| Torque | 680 - 820 Nm |
| Boot Space | 358 L |
| Kerb Weight | 1570 KG |
| Fuel Type | Petrol |
| Mileage | 5 - 8 KM/L |
| Fuel Tank Capacity | 90 L |
| Seating Capacity | 4 - persons |
| Top Speed | 330 - 331 KM/H |
| Tyre Size | 275/35/R21 |
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates