| Price | - |
| Body Type | - |
| Dimensions (Length x Width x Height) | 4419 x 1765 x 1651 mm |
| Ground Clearance | 190 mm |
| Displacement | 1595 - 1598 cc |
| Transmission | Manual and Automatic |
| Horse Power | 126 hp |
| Torque | 160 Nm |
| Boot Space | 525 L |
| Kerb Weight | 1380 - 1405 KG |
| Fuel Type | Petrol |
| Mileage | - |
| Fuel Tank Capacity | 55 L |
| Seating Capacity | 5 - persons |
| Top Speed | 175 KM/H |
| Tyre Size | 215/60/R17 |
Subscribe to our push notifications for the latest news & updates